כדי להתחיל, בחרו צור מודעה (בדף הבית) ואז בחרו מטרה, בהתאם למטרות העסקיות שלכם. עבור סדרת מודעות בחרו קהל, מיקומי מודעות, תקציב ותזמון. בצד תמצאו מד הגדרת קהל שנותן לכם הערכה של מספר האנשים שבהם אתם מתמקדים. כאשר אתם בוחרים מיקומים גאוגרפיים, יש להבחין בין:

·         אנשים שגרים במיקום זה

·         אנשים שהיו לאחרונה במיקום זה (וכבר לא)

·         אנשים שנוסעים במיקום זה כרגע (אבל לא גרים במיקום זה)

שימו לב שברירת המחדל היא "כולם במיקום זה". תוכל לבחור ארצות, ערים, ורדיוסים. אך ממקדים מודעה ברדיוס על המפה? נבחר הנח נעץ ונסמן נקודה במפה שאנו מעוניינים בה. אפשר להוריד את הרדיוס עד לקילומטר אחד, ואפשר להוסיף מספר מיקומים רבים ע"י לחיצה על הוסף מיקומים רבים. שימו לב שאפשר להוציא מיקומים שאינם רלוונטיים ע"י לחיצה על כולל ובחירה בלא כולל.

צמצום קהל היעד

כאשר יש להתמקד בקהל העונה על מספר תנאים ביחד, יש לבחור את התנאי הראשון, ואז לבחור בצמצם את הקהל. כעת, נגדיר פילוח שיתאים גם לתנאי הראשון וגם לתנאי השני. יש לשים לב שהקהל לא מצומצם מדי במד הגדרת הקהל (המינימום שאתו פייסבוק יכולה לעבוד הוא 2600 אנשים). מה עושים כשהקהל מצומצם מדי? יש מספר אפשרויות:

·         הגדילו את הרדיוס או את טווח הגילאים

·         חפשו תחומי עניין מקבילים לתחומי העניין שהזנתם

·         בצעו מבחני B/A על קהלים רחבים יותר ונתחו את התוצאות

·         הוסיפו קהלים מותאמים אישית

·         הוסיפו קהל מרימרקטינג

התקשרויות

כאן הכוונה היא להתקשרויות של משתמשים עם הדף העסקי. דוגמאות:

·         לא לכלול לקוחות שכבר עשו לי לייק בדף העסקי (מכירים אותי)

·         לפנות רק ללקוחות שעשו לי לייק בדף ומכירים אותי

·         לכלול לקוחות שהיו באינטראקציה עם אחד האירועים שלי בעבר

·         לכלול חברים של חברים שעשו לי לייק לדף העסקי

שמירת קהל

כדי להשתמש בקהל לצרכים עתידיים, הקליקו על שמור קהל זה. תוכלו להשתמש בו בעתיד, או לשכפל אותו ולערוך בו שינויים.

תקציב

עבור כל סדרת מודעות, יש לבחור את אופן השימוש בתקציב: סכום יומי או קבוע. כאשר בוחרים בתקציב יומי, המערכת יכולה לחרוג בשיעור של עד 25% מהתקציב שנקבע, אך התקציב השבועי לא יעלה על התקציב היומי כפול 7. כאשר בוחרים בתקציב קבוע, ההוצאה תתחלק בצורה שווה לאורך כל תקופת הקמפיין, ויש להגדיר לוח זמנים בהתאם.

לגבי הצעת המחיר, מומלץ להתחיל עם אוטומטי (המערכת מגדירה בעצמה הצעת מחיר). לאחר שהקמפיין רץ תקופה מסוימת נוכל להבין מהי רמת המחירים הנדרשת, ואז אפשר לעבור להצעת מחיר ידנית (הגדרת מחיר מקסימלי לקליק). שימו לב: אם המחיר נמוך מדי, המערכת לא תציג את המודעות שלכם.

 

תזמון מודעה

האם יש שעות בהן הלקוחות שלכם מבצעים יותר המרות? אם כן, תזמנו את הקמפיין לשעות "חמות". בהתחלה עדיף לבחור הצג מודעות כל הזמן, כדי לבצע אופטימיזציה ולבדוק מהם השעות הכי חמות. אפשר לבחור בשני סוגי הצגה (אפשרי רק עם תקציבים כוללים, ולא יומיים)

·         הצגה רגילה – המודעות יוצגו ויחולקו במשך כל שעות היום

·         הצגה מואצת – כשחשוב להגיע ללקוחות כמה שיותר מהר